تلفن تماس : 45102-021

 آدرس  دفتر مرکزی شرکت دلکوک : تهران - فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه ۱۱ - واحد۱۴

 

 

تعمیر آی سی شارژ آیفون

آی سی شارژ موبایل یکی از قطعات این دستگاه است که به صورت مستقیم در فرایند شارژ شدن آن دخالت دارد. کلمه IC مخفف عبارت Integrated circuit و به معنای مدار مجتمع یا مدار یک‌پارچه است. این قطعه در واقع یک تراشه کوچک است که وظیفه‌ کنترل و تنظیم ولتاژ ورودی از شارژر به باتری را بر عهده دارد. تعمیر آی سی شارژ آیفون زمانی انجام می شود که این قطعه آسیب دیده باشد و ضمن شارژ نشدن باتری، گوشی هم روشن نشود. البته گاهی هم امکان تعمیر آی سی وجود نداشته و تنها با تعویض آن می توان مشکلات گوشی را برطرف کرد.

 

تعمیر و تعویض این قطعه نیاز به مهارت بالایی داشته و باید با حسایت و دقت بسیار زیادی انجام شود. بروز کوچک ترین خطا در روند تعمیر یا تعویض آی سی تغذیه گوشی شما را در معرض خرابی های جبران ناپذیر قرار خواهد داد. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی می توانید به مهارت و تخصص همکاران ما در نمایندگی اپل اعتماد کنید. فرایند تعمیر آی سی شارژ آیفون در این مجموعه به گونه ای انجام می شود که شما بتوانید مجددا از گوشی خود با بهترین کیفیت استفاده کنید.

 

تعمیرات آی سی شارژ آیفون

آی سی شارژ به خودی خود قطعه گرانی نیست و قیمت بالایی ندارد. این فرایند تعمیر و تعویض آی سی شارژ است که ممکن است هزینه بر باشد. به خصوص در شرایطی که این قطعه نیاز به تعویض داشته باشد، ریسک انجام فرایند بسیار بالا خواهد بود. به همین دلیل هم معمولا هزینه تعویض از هزینه تعمیر آی سی شارژ آیفون بیشتر است.

 

هزینه تعمیر این قطعه تا حد زیادی به نوع و مدل گوشی شما بستگی دارد. هریک از مدل های iPhone 5، iPhone 5s، iPhone 5C، iPhone 6،  iPhone 6 Plus، iPhone 6s،  iPhone 6s Plus، iPhone SE، iPhone 7، iPhone 7 Plus، iPhone 8 و iPhone X هزینه متفاوتی برای تعمیر و تعویض آی سی شارژ خواهند داشت.

 

نحوه تعویض آی سی شارژ آیفون

همانطور که در بخش های قبل اشاره کردیم، گاهی امکان تعمیر آی سی شارژ آیفون وجود ندارد. در این صورت باید این قطعه را تعویض کرد تا فرایند شارژ گوشی به حالت عادی باز گشته و باتری در معرض خطر نباشد. باید بدانید که آی سی شارژ بر روی برد قرار دارد و به همین دلیل برای تعویض آن باید تاچ و ال سی دی آیفون باز شود. بعد از باز کردن این بخش ها باید فلت‌ های متصل به برد از روی مادربرد جدا شوند.

 

سپس برد از گوشی جدا شده و آی سی به راحتی در دسترس خواهد بود. پس از طی این مراحل، تعویض آی سی شارژ آیفون با جایگذاری قطعه جدید به پایان خواهد رسید. در نهایت برد در جای قبلی نصب شده و تمام اتصالات آن مطابق قبل نصب می شوند. نکته مهم در طول این فرایند این است که آی سی جدید باید حتما اصل باشد. در غیر این صورت نه تنها این قطعه درست عمل نمی کند، بلکه ممکن است برد و سایر قطعات نیز از کار بیفتند.

 

علائم خرابی آی سی شارژ موبایل اپل

پیش از اقدام به تعمیر آی سی شارژ آیفون یا تعویض آن باید مطمئن شوید که این قطعه آسیب دیده است. برای این منظور شما باید با علائم خرابی آی سی شارژ را به خوبی بشناسید. اولین اتفاقی که می تواند بیانگر خرابی یا از کار افتادن IC شارژ باشد، شارژ نشدن گوشی است. در این حالا آیفون اصلا شارژ نشده و یا این فرایند به کندی انجام می شود. البته این مشکل ممکن است ناشی از خرابی باتری یا شارژ هم باشد. برای تشخیص درست منشأ شارژ نشدن موبایل اپل تان بهتر است از یک تعمیرکار بخواهید آن را با استفاده از ابزار مخصوصی تست کند.

 

همچنین اگر در قسمت تنظیمات ارور تعویض باتری  آیفون را مشاهده کردید احتمالا مشکل از باتری گوشی آیفون شماست و باید آن را تعویض کنید. یکی دیگر از علائم خرابی آی سی شارژ آیفون این است که گوشی شما با برخی از شارژرهای متفرقه شارژ می شود در حالی که نمی توانید آن را با شارژ اصلی شارژ کنید. توجه به این علائم و تشخیص آنها در زمان مناسب کمک می کند که ضمن تعمیر آی سی شارژ آیفون ، از بروز مشکلات جدی تر در گوشی و افزایش هزینه های آن جلوگیری کنید.

 

تعمیر آی سی شارژ آیفون iPhone 8

تعمیر آی سی شارژ آیفون iPhone X

تعمیر آی سی شارژ آیفون iPhone SE

تعمیر آی سی شارژ آیفون iPhone 7 Plus

تعمیر آی سی شارژ آیفون iPhone 6s

تعمیر آی سی شارژ آیفون iPhone 8 Plus

تعمیر آی سی شارژ آیفون iPhone 7

تعمیر آی سی شارژ آیفون iPhone 7 (Product) Red

تعمیر آی سی شارژ آیفون iPhone XR A2108

تعمیر آی سی شارژ اپل iPhone 11 A2223

تعمیر آی سی شارژ اپل iPhone 11 Pro Max A2220

تعمیر آی سی شارژ اپل iPhone 11 Pro A2217

تعمیر آی سی شارژ اپل iPhone XS Max

تعمیر آی سی شارژ اپل iPhone 8 Plus A1897

و سایر مدل ها

نمایندگی اپل

 

 

تلفن تماس : 45102-021

 آدرس  دفتر مرکزی شرکت دلکوک : تهران - فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه ۱۱ - واحد۱۴

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2020 apple complex. All Rights Reserved. Designed By Masoumipour